Astra GTC | pierwsze zdjęcia

O tym, jak będzie wyglądała nowa Astra GTC dał nam pojęcie koncept o nazwie Paris, zaprezentowany w ubiegłym roku w stolicy Francji. Teraz Opel pokazał pierwsze zdjęcia wersji produkcyjnej

Opel Astra obecnej generacji zadebiutował pod koniec 2009 roku. W zeszłym roku do hatchbacka dołączyło kombi o oznaczeniu ST (Sports Tourer), a w tym czeka nas prezentacja trzydrzwiowego modelu GTC.

Opel Astra OPCOpel Astra OPC fot. Opel Poprzednia generacja Astry w wersji OPC dysponowała silnikiem o mocy 240 KM. Czy nowa będzie na tyle mocna, by zagrozić VW Golfowi R?

Pojęcie o jego wyglądzie dał nam koncept GTC Paris pokazany podczas salonu samochodowego w Paryżu. Opublikowane zdjęcia wersji produkcyjnej pokazują, że nie odbiega ona znacząco od swojego zwiastuna. Prawdę mówiąc trzeba się dobrze przyjrzeć, by zauważyć nieco inaczej poprowadzone przetłoczenia nadwozia, czy inny kształt świateł do jazdy dziennej wpisanych w niemal identyczne na pierwszy rzut oka reflektory. Oczywiście najbardziej rzucające się zmiany to inne zderzaki, nieco bardziej drapieżne w wersji Paris Concept. Ale nic straconego. Astra GTC powinna z czasem trafić na rynek także w wersji OPC, a tam na delikatność w wyglądzie nie będzie już miejsca.

Opel póki co skąpi informacji na temat nowego GTC. Te mają się pojawić dokładnie 7 czerwca. Wtedy będzie dokładnie wiadomo jakie silniki trafią pod maskę, poznamy wtedy także dokładne dane techniczne.

Opel Astra GTC

Marcin Lewandowski

Opel Corsa OPC Nürburgring Edition

1,5 mln Opli z Gliwic

Samochody: ogłoszenia motoryzacyjne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.