Jeep Grand Cherokee SRT8 - najszybszy Jeep w historii

465 koni i 4,8 s od 0 do 100 km/h to najkrótsza charakterystyka nowego Jeepa Grand Cherokee SRT8, najszybszego modelu w historii firmy

90 procent maksymalnego momentu obrotowego czeka pod prawą stopą kierowcy w zakresie 2800-6000 obr./min.

Sercem Jeepa jest nowa, widlasta "ósemka" HEMI (z komorami spalania o półkulistym kształcie) o pojemności 6,4 litra, mocy 465 koni i 630 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To o 45 KM i o 61 Nm więcej niż w przypadku poprzednika z 6,1-litrowym motorem. Osiągi? Na osiągnięcie setki Grand Cherokee SRT8 potrzebuje 4,8 s, a wskazówka jego prędkościomierz kończy bieg na 250 km/h.

Oczywiście nie mogło obyć sie bez deklaracji o niższym apetycie na paliwo. Dzięki szerszemu zakresowi obrotów, w którym silnik może pracować jedynie na 4 cylindrach, zużycie benzyny poza miastem spadło względem poprzednika o 13 procent. Wzrósł za to zasięg, według producenta średnio do 724 kilometrów.

V-ósemka współpracuje z 5-biegowym automatem, który za pośrednictwem napędu Quadra-Trac AWD może skierować do 100 procent momentu obrotowego na jedno koło. Niższy o 1 cm prześwit i aktywne zawieszenie pomagają Grand Cherokee SRT8 brylować na asfalcie, podobnie jak skuteczne hamulce (100-0 km/h w 35,3 m).

Najszybszy Jeep w historii nie tylko szybko jeździ, ale i "szybko" wygląda. Pakiet ospojlerowania, przedni zderzak z diodami LED, wloty powietrza o strukturze plastra miodu oraz tylny dyfuzor z podwójnym wydechem - już na pierwszy rzut oka karoseria manifestuje moc, jaka drzemie pod maską. Za drzwiami gości mieszanka skóry nappa, wstawek imitujących włókno węglowe oraz sportowe fotele i podgrzewane koło kierownicy z aluminiowymi elementami.

Marcin Sobolewski

Jeep Grand Cherokee szybszy od Chargera?

Jeep Grand Cherokee - GALERIA

Jeep Grand Cherokee - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.