Dłuższy Rolls-Royce Ghost

Na targi motoryzacyjne w Szanghaju Rolls-Royce przywiózł Ghosta z dodatkowymi 17 cm między osiami

W pierwszym kwartale 2011 r. Rolls-Royce zanotował 160-procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu do analogicznego okresu 2010 r.

Rolls-Royce to kolejny producent, który chce połechtać klientów z Państwa Środka i jako miejsce premiery nowego modelu wskazuje Szanghaj. Przedłużony Ghost ma zresztą odegrać istotną rolę w zwiększeniu tamtejszych słupków sprzedaży. Odpowiada on potrzebom tych, którzy przestrzeń na tylnej kanapie chcą połączyć z mniej ostentacyjnym niż w przypadku Phantoma charakterem auta.

Po operacji przedłużania odległość między osiami Ghosta wzrosła 330 do 347 cm, a długość karoserii - z 540 do 557 cm (dla porównania, Phantom mierzy 583 cm długości). Ponadto limuzyna wzbogaciła się o nowy, panoramiczny dach.

Pod maską wciąż drzemie ten sam motor V12, wspomagany dwiema turbosprężarkami. Z pojemności 6,6 litra generuje on moc 571 KM i 780 Nm maksymalnego momentu obrotowego, dostępnego już przy 1500 obr./min. Brytyjczycy deklarują, że przedłużany Ghost przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 5 s.

Rolls-Royce Motor Cars Unveils Ghost Extended... przez Passionluxe

Marcin Sobolewski

Rolls-Royce Ghost od Mansory

Rolls-Royce Ghost - GALERIA

Rolls-Royce - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.