Micra o mocy 190 KM? To możliwe

Nissan znany jest z produkcji samochodów sportowych, ale w ostatnich latach zaniedbywał klientów poszukujących prawdziwego hot-hatcha. Teraz może się to zmienić za sprawą samochodu zwiastowanego przez Compact Sport Concept

Ekologia ekologią, ale potrzeby fanów motoryzacji muszą być zaspokajane. Inaczej trudno będzie przyciągnąć uwagę do gamy swoich modeli. Chociaż Nissan w ostatnich latach zaniedbywał popularne w Europie segmenty, nie wspominając o sportowych wersjach swoich aut, to teraz może się to zmienić.

Podczas salonu samochodowego organizowanego w Szanghaju Nissan pokazał Compact Sport Concept, prototyp małego samochodu z mocnym silnikiem. Bazuje on na najnowszej generacji Micry. Od miejskiego malucha różni się niemal wszystkim. Nadwozie jest trzydrzwiowe, pełne podkreślających sportowy charakter auta elementów. Bardzo ciekawe pod względem stylistyki są drzwi. Próżno takich szukać w typowym miejskim autku.

Aby nadać autu odpowiedniego wigoru pod maską wylądował znany m.in. z Juke'a silnik 1.6 Turbo rozwijający 190 KM. Ma być on łączony z bezstopniową skrzynią biegów CVT. Cóż, na pocieszenie możemy dodać, że jest ona wyposażona w tryb ręczny posiadający sześć zaprogramowanych stałych przełożeń.

Marcin Lewandowski

Nissan Micra | Pierwsza jazda

Używany Nissan Micra (2003-2010)

Samochody: ogłoszenia motoryzacyjne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.