Mocarny Chrysler 300 SRT8

465 koni i niewiele ponad 4 s do setki - limuzyna Chryslera dołącza do klubu najszybszych sedanów świata

Na targi motoryzacyjne do Nowego Jorku (22 kwietnia - 1 maja) Chrysler przywiezie "trzysetkę" w najmocniejszej wersji SRT8. Między jej przednimi kołami drzemie 6,4-litrowy motor V8 Hemi o mocy 465 KM i maksymalnym momencie obrotowym 630 Nm, współpracujący z 5-biegowym automatem. Efekt? Niewiele ponad 4 s od 0 do 100 km/h i prędkość maksymalna 281 km/h.

Tradycją staje się, że w porównaniu do poprzednika inżynierom udało się nie tylko podnieść moc, ale i obniżyć zużycie paliwa - w tym przypadku aż o 25 procent w cyklu pozamiejskim. Podczas leniwej jazdy pod maską Chryslera 300 SRT8 pracują bowiem tylko 4 cylindry.

Na drodze SRT8 ma od "cywilnych" odmian znacznie ostrzejszy charakter. Może pochwalić się zawieszeniem z aktywną kontrolą tłumienia, nowym, hydraulicznym układem wspomagania kierownicy oraz wzmocnionymi hamulcami z czterotłoczkowymi zaciskami.

Swoją moc Chrysler 300 SRT8 manifestuje z zewnątrz lakierowanymi na czarno wlotami powietrza, 20-calowymi alufelgami, dyfuzorem tylnego zderzaka oraz subtelnym spojlerem, a wewnątrz - wstawkami imitującymi włókno węglowe i aluminium oraz sportowymi fotelami.

Marcin Sobolewski

Chrysler 300 - GALERIA

Historia Chryslera - WIDEO

Chrysler 300C - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.