Luksusowe Volvo Universe

Niedawno można było usłyszeć o konflikcie pomiędzy Volvo i jego właścicielem, firmą Geely odnośnie dużej limuzyny. Najwyraźniej Chińczycy postawili na swoim, czego dowodem jest prototyp luksusowej limuzyny marki Volvo

Zarząd Volvo chciał skoncentrować się na produkcji niedużych samochodów możliwie w jak najmniejszym stopniu zatruwających środowisko. Geely z kolei, by Volvo zaoferowało luksusową limuzynę, która skutecznie mogłaby konkurować na rynku chińskim z Audi, BMW i Mercedesem. Najnowszy prototyp Universe pokazany podczas salonu samochodowego w Szanghaju świadczy o tym, że Volvo najwyraźniej się ugięło. Potwierdza to także wypowiedź prezesa Volvo Car Corporation:

Concept Universe to zapowiedź tego, czego będzie można oczekiwać od naszego kolejnego luksusowego sedana - mówi Stefan Jacoby, prezes i dyrektor generalny Volvo Car Corporation

Nie ma stuprocentowej pewności, że Universe Concept jest zapowiedzią modelu większego od S80 i może być jedynie zwiastunem zmiany kierunku stylistycznego w następnej generacji S-osiemdziesiątki.

Pod względem stylistycznym Universe Concept nawiązuje do stylistyki pierwszego powojennego modelu PV - przynajmniej w przedniej części nadwozia. Świadczy o tym kształt grilla, czy charakterystycznie ukształtowana maska.

Volvo nie przedstawiło żadnych szczegółów technicznych prototypu Universe.

Zapraszamy do obszernej galerii luksusowego Volvo .

Marcin Lewandowski

Łagodny powiew świeżości w Volvo

Volvo Ocean Race | Galeria

50 lat Volvo P1800

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.