Chevrolet Malibu - globalnie

Nowy Chevrolet Malibu to ważny model dla GM, ale także spore wyzwanie. Dotychczasowy model zebrał mnóstwo nagród, ale sprzedawany był wyłącznie w Ameryce Północnej. Nowy Malibu będzie sprzedawany na całym świecie, w tym w Europie

Dotychczasowy model nie wychylał nosa poza Amerykę Północną. Nowy Chevrolet Malibu ma inne plany, chce stać się prawdziwym światowcem. Będzie sprzedawany nie tylko na dwóch najważniejszych rynkach zbytu dla GM, tzn w USA i w Chinach, ale także na prawie 100 innych rynkach świata.

Z nowym modelem GM wiąże spore nadzieje, gdyż od jego powodzenia zależy kondycja całego koncernu w przyszłości. Dlaczego? Chevrolet Malibu to samochód klasy średniej, najpopularniejszej w Stanach Zjednoczonych. Także na rynku chińskim duże samochody sprzedają się całkiem nieźle. Ale na tym się nie kończy. W Europie będzie on konkurował z nową Kią Optimą, Hyundaiem i40, ale także z Passatem, Insignią, czy Mondeo. Atrakcyjne ceny na minivana Orlando pozwalają przypuszczać, że Malibu może być także atrakcyjną ofertą.

Nowe Malibu wprowadzi ten nagradzany model marki Chevrolet na kolejne rynki i zostanie zaprezentowane publiczności, która do tej pory nie miała okazji go poznać. Niezależnie, czy to będzie Malibu sprzedawane w Ameryce Północnej, Południowej, Europie, Azji, Afryce czy Australii, będzie to zawsze auto zaprojektowane od podstaw pod kątem wymagań klientów na całym świecie - powiedziała Susan Docherty, wiceprezes GMIO ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej

Stylistyka nowego Malibu jest inspirowana innymi ważnymi modelami tej marki: Cruzem (przedni pas) i Camaro (tylne lampy). Także we wnętrzu można odnaleźć elementy stylistyczne zapożyczone z tych aut. Przykładowo instrumenty na desce rozdzielczej umieszczono w prostokątnych "tubach" znów przywodzących na myśl sportowe Camaro.

Póki co znane są pierwsze szczegóły dotyczące wersji amerykańskiej. Auta bazuje na płycie podłogowej Epsilon II, ma 486 cm długości, 185 cm szerokości, a rozstaw osi to 274 cm. Pod maską pracuje silnik czterocylindrowy o pojemności 2,5 l. z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Generuje on moc 190 KM i maksymalny moment 245 Nm. Zawieszenie wszystkich kół jest niezależne.

Premiera Malibu odbyła się na Salonie Samochodowym w Szanghaju. Nowe Malibu zostanie również pokazane przy okazji Nowojorskiego Salonu Samochodowego, otwartego dla publiczności w dniach od 23 kwietnia do 1 maja. Na rynku amerykańskim nowe Malibu trafi do salonów na początku przyszłego roku. Data europejskiej premiery nie jest jeszcze znana.

Chevrolet Malibu

Marcin Lewandowski

Camaro z nowym sercem

10 najbardziej przełomowych Chevroletów

Chevrolet gra fair | Wideo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.