Wojna Północ-Południe 2011. Eliminacja Szczecin

Świat Tuningu obudził się z zimowego snu. Najbardziej błyszczące demo car-y, najbardziej zardzewiałe RAT-y i inne oryginalne okazy z całej Polski walczyły o status najlepszego w swojej kategorii

Premierowe starcie wojennego sezonu odbyło się w Szczecinie, podczas tamtejszego Moto Show. Liczba startujących zawodników przerosła oczekiwania organizatorów. Po pierwszej w historii konkursu oficjalnej preselekcji, do konkursu dopuszczono 30 samochodów.

W stawce dominowały auta o niemieckim rodowodzie, co znalazło swoje odzwierciedlenie w obsadzeniu klas. Podczas szczecińskich eliminacji pojawiło się wielu debiutantów. Ich samochody prezentowały styl oraz wysoką jakość wykonania i nie ustępowały pola zasłużonym  zawodnikom Wojny Północ-Południe.

Tytuł Best of the Best pierwszej tegorocznej eliminacji zdobył przedstawiciel przemysłu motoryzacyjnego rodem z kraju kwitnącej wiśni - Mitsubishi Outlander Grzegorza Kowalówki. Poniżej ostateczne wyniki konkursu we wszystkich kategoriach:

Fiat: 1. Fiat Punto Cabrio - Michał Sikora 2. Fiat 126p - Adam Jachowski

Medi: 1. Renault Clio - Szymon Hertel

VW: 1. VW Passat - Piotr Węglarczyk 2. VW Golf III - Radek Dziobak 3. VW GOlf III - Paweł Białas

German i VAG: 1. Seat Ibiza - Michał Czubin 2. Audi A4 Avant - Supersport24.pl 3. Audi A6 - Łukasz Bartkowiak

German Style: 1. BMW E36 - Maciej Juchniewicz 2. VW Golf II - Krzysztof Kłos 3. VW Jetta - Jerzy Grobicki

Honda: 1. Honda CRX Del Sol - Mateusz Cendrowicz 2. Honda Prelude - Mateusz Zakrzewski

Asian Others: 1. Mitsubishi Outlander - Grzegorz Kowalówka 2. Nissan 350 Z - Jacek Szyc 3. Toyota Celica - Łukasz Młodzikowski

RAT: 1. Fiat 126p - Mateusz Dziuba 2. VW Golf II - Maciej Zadrożny

Classic: 1. VW Golf I - Przemek Czerniej 2. Fiat 125p. - Adam Jachowski 3. VW Golf I - Szymon Krysztofiak

Pierwsze eliminacje Wojny Północ-Południe 2011 to także debiut dwóch nowych konkursów. W Szczecinie rozegrano premierową edycję "dB War" - zawodów Car Audio oraz "Wargames" - oparty na formule znanej z telewizyjnych show. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie organizatora - www.wojnapp.pl .

Szczecińska eliminacja WPP rozbudziła tuningowców na dobre. Pojawiło się wiele nowych projektów, a samochody znane z poprzednich edycji okazały się jeszcze bardziej dopieszczone. Kolejna impreza z cyklu WPP odbędzie się w drugi weekend maja na przeciwnym biegunie kraju - w Krakowie, podczas Tuning Show.

ZOBACZ TAKŻE:

Oto nowy Volkswagen Beetle

Citroen DS5 - tym razem crossover

Volkswagen New Beetle - ogłoszenia

Więcej o: