Focus RS500 od Anderson Germany

Nie załapaliście się na limitowanego Focusa RS500? Mamy dobrą wiadomość. Niemiecki tuner Anderson przygotował auto, które jest tak samo dobre. Tylko mocniejsze

Z zewnątrz Focus RS "Black Racing Edition" wygląda niemal identycznie jak protoplasta. Jeśli jednak dobrze się przyjrzymy, dzieło Anderson Germany rozpoznamy po nowych obręczach kół, grillu ze zmienionym znaczkiem i odcinających się czerwonych detalach. Podobny schemat kolorystyczny panuje w kabinie, przyprawionej dodatkowo dużą dawką włókna węglowego, czarnej skóry i przeszywanej czerwoną nicią alkantarą. Najważniejsze zmiany kryją się jednak pod maską.

Już 305 KM w seryjnym, przednionapędowym przecież, Focusie RS wydawało się zbytkiem łask. 350 koni w limitowanej wersji RS500 u niektórych wywoływało złośliwe uśmieszki. A jednak wszyscy, którzy mieli okazję zasiąść za sterami mocniejszego RS-a zarzekają się, że innowacyjny system zawieszenia i mechanizm różnicowy od Quaife radzą sobie z dużą mocą doskonale. Niemiecki tuner postanowił więc dodatkowo podkręcić silnik i z turbodoładowanej, pięciocylindrowej jednostki wykrzesał 420 KM. Jak to działa? Nie wiemy, ale z chęcią byśmy sprawdzili.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Focus RS500 | Test wideo

Focus RS500 wyprzedany!

Ford Focus - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.