MINI o wnętrzu Rolls-Royce'a

MINI to auto świetne pod wieloma względami. Nie każdemu jednak pasuje jego krzykliwe, "plastikowe" wnętrze. W nowej, limitowanej wersji retro-malucha dobrze czułaby się nawet królowa brytyjska

W pracach nad luksusową wersją ochrzczoną "Mini inspired by Goodwood" pomagali projektanci z Rolls-Royce Motor Cars, a w jej budowie wykorzystano takie same materiały, jakie znaleźć można w autach ozdobionych statuetką Ducha Ekstazy.

Z zewnątrz auto wyróżnia się "diamentowym", czarnym (opcjonalnie - niebieskim Reef Blue ) lakierem, 17-calowymi obręczami kół i okazjonalnymi emblematami. Wszystko to jednak drobiazgi. Prawdziwy zawrót głowy czeka tych, którzy zajrzą do wnętrza limitowanego "miniaka". Znajdą tu m.in. deskę rozdzielczą, konsolę centralną i tunel środkowy wykończone najlepszej jakości skórą, detale pokryte lakierem piano black oraz wstawki ze szlachetnego drewna. Nad głowami pasażerów wyjątkowego Coopera rozciąga się kaszmirowa podsufitka, a ich buty toną w mięsistych dywanikach z owczej wełny. W tak wytwornym wnętrzu nie mogło też zabraknąć dobrego systemu nagłośnienia, w tym przypadku firmy Kardon.

Limitowana edycja MINI zbudowana została na bazie Coopera S. Pod maską (dla nadania szyku oryginalną pokrywę silnika z wlotem powietrza zastąpiono "gładkim" odpowiednikiem z modelu Cooper D) pracuje więc turbodoładowane 1.6 rozwijające moc 180 KM i 240 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Producent zapewnia, że szlachetne dodatki nie wpłyną na osiągi, ani zużycie paliwa. Do setki auto rozpędzać się będzie w czasie 7 sekund, a na przejechanie 100 km będzie potrzebować średnio 5,8 litra benzyny.

Powstanie tylko 1000 egzemplarzy wytwornego MINI. Pierwsze powinny trafić do klientów wiosną przyszłego roku. Na razie nie wiadomo, ile trzeba będzie zapłacić z Coopera "inspirowanego Goodwood", ale nieoficjalnie mówi się nawet o kwocie przekraczającej 50 tys. funtów.

ZOBACZ TAKŻE:

MINI znowu małe

TOP 5 - Maluchy premium | Test Wideo

MINI - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.