Więcej mocy w Velosterze

138 KM może wystarczyć do walki z Hondą CR-Z czy MINI Clubmanem, ale to za mało by rywalizować z hot hatchami Volkswagena. Hyundai postanowił to zmienić

Już niebawem pod maskę Velostera trafi benzynowe 1.6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbosprężarką typu "twin-scroll". Silnik rozwija moc 208 KM (przy 6000 obr./min.) i 265 Nm (1600-5000 obr./min.) maksymalnego momentu obrotowego. A wszystko w aucie ważącym niecałe 1200 kg.

To ukłon w stronę młodych klientów, lubiących od czasu do czasu wcisnąć gaz w podłogę. By jednak nie nadszarpnąć zbytnio ich ograniczonego budżetu, inżynierowie dołożyli wszelkich starań, by przy spokojnej jeździe auto zadowalało się minimalną ilością paliwa. 200-koni w Velosterze nie wystarczy by pokonać najmocniejsze Scirocco z literką R na klapie, ale z tym samym autem wyposażonym w 2-litrowe TFSI "koreańczyk" może już próbować swoich sił.

Nowa jednostka w przyszłości wzbogaci też gamę silnikową Hyundaia ix30 oraz następnej generacji Kii cee'd. Mocarny Veloster zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu, podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku. Kiedy trafi do salonów? Najprawdopodobniej w przyszłym roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Detroit 2011 | Hyundai Veloster

Rajdowy Hyundai Veloster | Wideo

Hyundai Sonata - ogłoszenia

Więcej o: