Mercedes SL550 Night Edition | Galeria

Czarna owca? Kabriolety, które służą do leniwej jazdy i bliższego kontaktu z naturą, nie polubią swojego nowego kolegi po fachu. Do amerykańskich salonów Mercedesa trafi niebawem 100 egzemplarzy SL-a w niespotykanej, mrocznej oprawie

Mercedes SL pozbywa się dachu w ciągu 16 sekund.

Muskulaturę każdego z nich podkreśla matowy, czarny lakier deisgno Magno Night oraz 19-calowe alufelgi, sygnowane przez AMG. W posępny charakter wpisują się także przyciemnione klosze reflektorów i tylnych lamp, a w kabinie - czarna skóra oraz aluminiowe wstawki, wymieszane z wykończeniem fortepianowym na konsoli środkowej. Lista dodatków obejmuje "powietrzny szal", czyli układ Airscarf, otulający ciepłym powietrzem karki pasażerów podczas podróży ze złożonym dachem.

Co pod maską? 5,5-litrowa, widlasta "ósemka" o mocy 382 koni przy 5300 obr./min, transferująca moment obrotowy do tylnych kół (maksymalnie 530 Nm przy 2800 obr./min) za pośrednictwem 7-biegowego automatu. Zmuszony do sprintu, Mercedes SL550 rozpędza się od 0 do 60 mil na godzinę (96 km/h) w ciągu 5,3 s.

Mercedes wycenił każdy ze 100 egzemplarzy mrocznego SL-a na 105 tysięcy dolarów. Zapraszamy do galerii zdjęć Mercedesa SL550 Night Edition .

Marcin Sobolewski

Mercedes SL - TEST

Więcej jadu w Mercedes SL 63 AMG

Mercedes SL - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA