Centennial: Corvette na stulecie marki Chevrolet

Z okazji setnych urodzin marki Chevrolet oferuje model Corvette w specjalnej limitowanej serii "Centennial". Chętni muszą się pospieszyć, gdyż do klientów trafi jedynie 100 sztuk sportowych aut

Firma Chevrolet, założona 100 lat temu przez pioniera wyścigów, obchodzi setną rocznicę swojej działalności wprowadzając na rynek Corvette w wersji 2012 Centennial Edition.

Wyścigi i osiągi stanowią korzenie Chevroleta. Ta tradycja kontynuowana jest do dziś dzięki Corvette. Centennial Edition nie jest tylko prezentem z okazji naszych setnych urodzin, ale ponownie kieruje Corvette w stronę nowego pokolenia fanów sportowych samochodów - powiedział Rick Scheidt, wiceprezes marketingu Chevroleta

Pakiet Centennial Edition dostępny jest wyłącznie z lakierem carbon Flash Metallic, satynowo-czarnymi znakami graficznymi oraz niepowtarzalnymi obręczami kół w kolorze czarnym Centennial Satin i czerwonymi zaciskami hamulców. Obręcze kół (18-20 cali) wykonane są z lekkiego aluminium i na obrzeżu posiadają cienką, czerwoną linię w modelu Z06.

Pakiet Centennial Edition obejmuje również specjalne oznaczenia, które podkreślają sportową historię Chevroleta. Graficzne logo z wizerunkiem Louisa Chevroleta znajduje się na słupkach, centralnych osłonach kół i na środku koła kierownicy. Na zagłówkach siedzeń również znajduje się wytłoczone logo Centennial .

W skład wyposażenia wchodzą ponadto m.in.: system audio Bose premium z roczną subskrypcją XM, nawigacją i portem USB, złącze Bluetooth, elektrycznie ustawiane i ogrzewane siedzenia, wyświetlacz typu Head Up i elektrycznie ustawianą, teleskopową kolumnę kierownicy, czy personalizowany pakiet skórzanych obić wnętrza z obiciami w górnej części deski rozdzielczej i górnych paneli drzwi, osłonką schowka w konsoli oraz czerwonym, kontrastującym szwem.

Pakiet 2012 Centennial Edition dostępny będzie już latem we wszystkich modelach Corvette, w tym Grand Sport, Z06 i ZR1.

Setny egzemplarz Corvette Z06 Centennial Edition trafi 9 kwietnia na licytację Barrett-Jackson dla kolekcjonerów samochodów w West Palm Beach na Florydzie, z której pieniądze zostaną przekazane na rzecz Fundacji Austin Hatcher, zajmującej się leczeniem raka u dzieci.

Osoba, która zaoferuje najwyższą cenę podczas aukcji otrzyma również program Corvette Engine Build Experience, który umożliwia właścicielom modeli Z06 i ZR1 wyprodukowanie własnego silnika z pomocą fachowców oraz możliwość odbioru samochodu w National Corvette Museum w Bowling Green w Kentucky w Stanach Zjednoczonych.

Corvette Centennial

Marcin Lewandowski

Chevrolet ma 100 lat | Galeria

Chevrolet gra fair | Wideo

Chevrolet Colorado Concept

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.