Citroeny dla Poczty Polskiej

Firma Post-Tel Sp. z o.o. wygrała przetarg organizowany przez Pocztę Polską na nowe samochody dostawcze. W ramach tego kontraktu Post-Tel dostarczy naszym pocztowcom 1360 aut marki Citroën

Przetarg przewiduje zakup 549 Citroënów Berlingo i 811 Citroënów Jumper. Pierwsze samochody już pracują dla Poczty Polskiej. W ramach realizacji zamówienia Citroën musi spełnić rygorystyczne wymagania dotyczące dostawy samochodów (do 11 centrów Poczty Polskiej w całej Polsce). Dostawa samochodów jest rozłożona na dwa lata. W pierwszym półroczu 2011 Citroën Polska dostarczy do Poczty Polskiej 1066 samochodów, w 2012 roku - zgodnie z wymogami przetargowymi - 294 auta.

Citroëny Berlingo wyposażone są w wysokoprężne silniki 1.6 HDi o mocy 75 KM, a Citroëny Jumper w dwóch wersjach nadwoziowych posiadają 100-konne jednostki 2.2 HDi. Część z zakupionych samochodów zostanie zaadaptowana na pojazdy przeznaczone do przewozu pieniędzy.

Teraz pozostaje mieć nadzieję, że czas oczekiwania na przesyłkę wysłaną za pośrednictwem Poczty Polskiej będzie się sukcesywnie zmniejszał.

Porównanie pick-upów | Test wideo

Używane: Citroen Berlingo (1996-2010)

Gadżeciarski Citroen C3 | Wideo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.