Powrót Fiesty ST?

Jesteśmy zakłopotani. Miało nie być Fiesty ST, tymczasem brytyjski Autocar podaje, że właściwie jest już gotowa i że trafi do salonów w przyszłym roku. Prima aprilisowy falstart?

Jeśli tak, za kilka dni doczekamy się sprostowania. Jeśli nie, doczekamy się kolejnego fajnego hot hatcha. Z informacji, do których dotarli dziennikarze Autocara wynika, że pod maskę sportowej Fiesty trafi turbodoładowany silnik EcoBoost o pojemności 1.6 litra i mocy 180 koni mechanicznych. Cały potencjał trafi na koła przedniej osi za pośrednictwem sześciostopniowej, ręcznej skrzyni biegów. Brytyjczycy spekulują, że na potrzeby topowej odmiany małego Forda przekładania otrzyma zmienione przełożenia.

W lutym pisaliśmy o tym, że Ford rezygnuje z Fiesty ST, bo jest to model zbyt niszowy, a najbardziej pikantną wersją miała być 134-konna Fiesta uzbrojona w pakiet Mountune . Dziś Autocar przekonuje, że limitowana edycja Forda ma być tylko papierkiem lakmusowym, badającym ewentualne zainteresowanie mocniejszą odmianą ST. Poczekamy, zobaczymy.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Focus RS500 | Test wideo

Nowy Focus RS - hybryda 4x4?

Ford Focus - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.