Wybierz najlepszego hot-hatcha dekady

Chcesz kupić używanego hot-hatcha, ale nie wiesz na którego się zdecydować? A może po prostu jesteś ciekaw, który jest najmocniejszy? Zobacz nasze zestawienie i wybierz swojego faworyta

Pojęcie hot-hatcha obejmuje samochody z nadwoziami typu hatchback, które napędzane są silnikami mocniejszymi od przeciętnych i zapewniające równie nieprzeciętne osiągi. Prekursorem był niewątpliwie Volkswagen Golf GTI, któremu z czasem wyrosła pokaźna konkurencja. Aby nasze zestawienie było pełne i nie zabrakło w nim żadnego gorącego hatchbacka rozszerzyliśmy nieco to pojecie, nie na tyle jednakże, aby włączyć do niego auta z nadwoziami typu sedan.

Poniższe zestawienie dotyczy aut w wieku od 4 do 10 lat. Jak widać mamy tu pełen przekrój rynku obejmujący auta z napędem przednim (P), tylnym (T) i obu osi (AWD), jedno z silnikiem diesla (Fabia vRS), kilka z jednostkami o sześciu cylindrach. Są też wyjątkowo rzadkie okazy, jak np. Clio V6. Nie wszystkie były oferowane w polskich salonach, ale na większość można się natknąć przeszukując ogłoszenia z używanymi autami.

Po zapoznaniu się z tabelą zapraszamy do wzięcia udziału w sondażu.

Wybieramy najlepszy używany kompakt (2006)

Wybieramy najlepsze używane auto segmentu D (2006)

Najlepszy używany hot-hatch dekady to:
Więcej o:
Copyright © Agora SA