Przyszłość Lamborghini

Następca Gallardo i czterodrzowiowy model Estoque to najciekawsze propozycje Lambroghini na najbliższe lata

Jeszcze w tym roku do nowego Aventadora LP700-4 ma dołączyć wersja Spyder z silnikiem o mocy 550 koni. Rok 2012 to z kolei debiut Sesto Elemento, które prototyp mieliśmy już okazję podziwiać podczas ubiegłorocznych targów w Paryżu (dowiedz się więcej o Lamborghini Sesto Elemento ).

W 2013 roku na drogi wyjedzie następca Gallardo , najprawdopodobniej nazwany Cabrera. Cechy szczególne? Monokok z włókna węglowego i 5,2-litrowy motor V10 o mocy 570 koni. Rok później możemy się spodziewać otwartej odmiany Spyder.

Prawdziwa nowość to jednak limuzyna Estoque , której debiut datuje się na rok 2014. Przy jej projektowaniu Włosi skorzystają z płyty podłogowej kolejnej generacji Porsche Panamery . Pod maskę topowej wersji trafi podwójnie turbodoładowana, widlasta "ósemka" o mocy 600 koni. Estoque trafi na rynek nie tylko jako sedan, ale również jako... kabriolet.

W 2016 roku Aventador doczeka się faceliftingu, a za 10 lat - w 2021 roku - na rynek trafi jego następca. W międzyczasie pojawi się jeszcze krótka seria współczesnej Joty, nie ma natomiast informacji o planach produkcji SUV-a.

Marcin Sobolewski

Lamborghini Aventador - GALERIA

Żegnaj, Murcielago! - WIDEO

Lamborghini Gallardo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.