4 miliony Dacii | Wideo

Od 1966 roku zakłady Dacii wyprodukowały 4 miliony aut. Na ostatni milion potrzebowały jednak zaledwie 3 lat. Z tej okazji powstał film, dokumentujący produkcję przebojowego modelu Duster

Rumuńskie zakłady w Mioveni opuścił właśnie jubileuszowy, 4-milionowy samochód marki Dacia - Duster z napędem na 4 koła i turbodieslem 1.5 dCi. Dziś model ten stanowi 65 proc. sprzedaży firmy, a klienci czekają na jego odbiór około 6 miesięcy. W ciągu niespełna roku od debiutu zebrał on ponad 100 tys. zamówień. Obok Dustera, Dacia oferuje jeszcze Sandero i Logana, tego drugiego w wersji sedan, kombi i pikap.

Współpraca Dacii z Renault trwa niemal od początku istnienia marki. Od 1999 roku Francuzi zainwestowali w rozwój firmy 1,2 mld euro.

Powstała w 1966 roku fabryka Dacii produkcję pierwszego miliona aut świętowała w 1985 roku, a drugiego - w 1998 roku. Kilka miesięcy później zakłady przejął koncern Renault , dzięki czemu kariera rumuńskiej marki nabrała prawdziwego rozpędu. 3-milionowy egzemplarz Dacii powstał w 2007 roku, zaś na wyprodukowanie kolejnego miliona samochodów potrzeba było już tylko 3,5 roku.

Jak powstaje Dacia Duster? Zapraszamy do obejrzenia filmu:

Marcin Sobolewski

3 gwiazdki Dacii Duster w Euro NCAP

Dacia Duster od 39 900 zł

Dacia Duster - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.