Nowy-stary Ford Mustang z filmu "Bullitt"

Nie, to nie pomyłka. Gateway Classic Mustang wyprodukuje limitowaną serię Mustangów nawiązujących do modelu, który zagrał u boku Steve'a McQueena w legendarnym filmie "Bullitt"

Dla Gateway Classic Mustang to nie pierwszyzna, firma zajmuje się bowiem renowacją wiekowych Mustangów. W tym wypadku "wiekowy" nie oznacza jednak "zużyty". Pod blaszanym płaszczem Mustanga z 1968 roku zagości współczesna technika, z 450-konnym motorem V8 na czele (o 27 proc. mocniejszy niż w oryginale). Dodajmy do tego 5-biegową, ręczną skrzynię, tarczowe hamulce, układ kierowniczy ze wspomaganiem oraz zawieszenie z regulacją prześwitu.

Każdy egzemplarz zostanie zbudowany ręcznie, wyposażony w klimatyzację i dedykowany system audio z odtwarzaczem plików mp3. Ile będzie kosztować to cacko i ile egzemplarzy opuści zakład Gateway Classic Mustang? Nie wiadomo, ale firma już przyjmuje zamówienia. To kolejna po opisywanym ostatnio Singerze reinkarnacja legendy, przyrządzona według receptury: klasyczne opakowanie, nowoczesne wnętrze. W epoce zdominowanej przez emisję dwutlenku węgla z takich inicjatyw pozostaje się tylko cieszyć.

 

Marcin Sobolewski

Ford Mustang - 1000 koni i napęd na tył

Mocarny Ford Mustang Boss

Ford Mustang - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.