Dacie z Maroka w 2012

Rumuńska fabryka Dacii pracuje na pełnych obrotach. Już w przyszłym roku odciąży ją nowa fabryka budowana w Tangerze

Rumuńska fabryka w Mioveni pracuje pełną parą przy obecnej gamie obejmującej trzy linie modelowe. W planach są kolejne modele, więc naturalną rzeczą byłoby rozbudowanie istniejącej fabryki, lub zbudowanie kolejnego zakładu w Rumunii. Niestety na przeszkodzie stoją... wysokie koszty produkcji.

Dacia, aby utrzymać konkurencyjne ceny postanowiła wybudować nową fabrykę w Maroku. Koszt zatrudnienia jednego pracownika jest tam niższy o 500 euro, niż w Rumunii. Dodatkowo doświadczenia z Casablanki zachęciły rumuńskiego producenta do ponownego inwestowania w tym kraju. Tym razem fabryka powstanie w Tangerze. Pierwsze samochody zjadą tam z linii produkcyjnej już w przyszłym roku. Roczne możliwości wyniosą aż 350 tys. samochodów.

Co Dacia będzie produkować w Maroku? Będą to dwa zupełnie nowe modele. Pierwszy, to mały samochód rodzinny, być może następca Logana. Drugi, to samochód dostawczy typu furgon, najprawdopodobniej oparty konstrukcyjnie na modelu Renault Kangoo. Niewykluczone, że oba modele będą powstawać wyłącznie w marokańskiej fabryce Dacii.

Trzy gwiazdki Dustera w Euro NCAP

Dacia obraża wszystkich | Wideo

Dacia Logan z dużą paką

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.