Mercedes BLS za trzy lata

W 2014 roku na rynku ma zadebiutować najmniejsze czterodrzwiowe coupe z gwiazdą na masce. Mercedes BLS, jak najprawdopodobniej będzie się nazywał będzie miał... przedni napęd i silniki Renault pod maską

Atak niemieckich producentów segmentu premium na klasę kompaktową trwa. Audi przedstawiło w Genewie prototyp A3 w wersji sedan, BMW oferuje jedynkę coupe, ale niewykluczone, że przyparte do muru w następnej generacji zaoferuje także sportowego sedana. Powodem może być nie tylko A3 sedan, ale także Mercedes.

Według Autoexpress.co.uk firma ze Stuttgartu w 2014 roku zaprezentuje kompaktowe usportowione auto z czterodrzwiowym nadwoziem typu sedan. Pod względem stylistycznym ma ono nawiązywać do obecnego CLS-a i konceptu F800 Style (zobacz galerię ).

Technicznie BLS będzie oparty na nowej platformie wspólnej dla nowej klasy A i B. Ta jest projektowana dla aut z przednim napędem. To, co trafi pod maskę małego sedana jest nadal tajemnicą, ale biorąc pod uwagę współpracę Mercedesa z Renault, można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że małe przednionapędowe Mercedesy otrzymają silniki ze stajni Renault. Mogą to być nowe doładowane jednostki, np. 1.4 TCe (130 KM). Oprócz tego gamę najpewniej uzupełnią większe silniki Mercedesa: doładowany benzyniak 2.0 (203 KM) i turbodiesel 2.2 (172 KM).

TEST: Mercedes C 200 CGI | Za kierownicą

Wyjątkowy Mercedes 125! Edition

Mercedesa C-klasy nowa kampania reklamowa

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.