Shayton Equilibrium - siła równowagi

Zonda jest za słaba, a Veyron za drogi? Już niebawem na rynek trafić może supersportowe auto będące idealnym kompromisem. Nazywa się Shayton i pochodzi ze Słowenii

Może, gdyż na razie istnieje wyłącznie w wirtualnej rzeczywistości. A szkoda by na tym się skończyło, bo na komputerowych ilustracjach prezentuje się całkiem smakowicie. A jak zapewnia producent, wygląd nie będzie jedynym atutem maszyny ochrzczonej Equilibrium.

Pod aluminiowo-karbonowe nadwozie, Słoweńcy planują włożyć potężne V12 o mocy 1084 KM oraz 960 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki zastosowaniu lekkich materiałów, auto ważyć ma zaledwie 1200 kg, co w połączeniu z mocnym sercem pozwoli osiągnąć pierwszą setkę w czasie 2,9 sek i podróżować z prędkością 400 km/h. Auto otrzyma także karbonowo-ceramiczny układ hamulcowy firmy Brembo, a tytanowy układ wydechowy dostarczy Akrapovic.

Jeśli kiedykolwiek trafi do produkcji kosztować będzie około miliona euro. Rocznie słoweńska firma chciałaby produkować 20 egzemplarzy Equilibrium.

ZOBACZ TAKŻE:

Pagani Zonda w hołdzie dzielnym pilotom | Wideo

Jak Pagani Zonda biła rekord Nurburgringu? | Wideo

Autotrader.pl - ogłoszenia motoryzacyjne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.