Salon Genewa 2011 | Seat IBX

IBX to już drugi prototyp crossovera marki Seat. Czy tym razem znajdzie on drogę do produkcji seryjnej?

Seat IBX to już drugi po Tribu (zobacz zdjęcia ) koncept crossovera przygotowany przez firmę Seat. Podobnie, jak zaprezentowany w Paryżu koncepcyjny IBE ma pokazać w którym kierunku pójdzie w najbliższej przyszłości stylistyka hiszpańskiej marki.

Ostre krawędzie, zadziorny wygląd i sportowy charakter to cechy, które znamy już z Ibizy, a które w niedługim czasie zmaterializują się pod postacią nowego Leona. Można przyjąć, że IBX jest pierwszą przymiarką do prezentacji kolejnej generacji kompaktowego Seata.

Seat IBX mierzy 4,26 m dł. i 1,8 m szerokości, co plasuje go idealnie w klasie kompaktowej. Oprócz wymiarów Seat nie zdradza zbyt wielu szczegółów dotyczących swojego najnowszego prototypu. IBX ma pod maską tajemniczy hybrydowy układ napędowy pozwalający na przejechanie w warunkach miejskich aż 45 kilometrów w trybie elektrycznym.

Według Seata model zwiastowany przez IBX będzie napędzany szeroką paletą nowoczesnych silników TSI i TDI CR znanych z obecnej oferty firmy. Będą one przekazywać napęd na przednią oś, ale niewykluczone jest zastosowanie w opcji napędu obu osi.

Natomiast Seat nadal nie potwierdza chęci stworzenia oddzielnego modelu typu crossover. Można więc przypuszczać, że kolejna generacja kompaktów z Martorell będzie rozwijana podobnie jak obecna (Leon / Altea / Altea XL / Altea Freetrack).

 

Nowy Seat Alhambra od 91 690 zł

Seat Exeo 1.8T | Za kierownicą

IBE - Seat przyszłości

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.