Salon Genewa 2011 | Koenigsegg Agera R

Może i tegoroczne targi w Genewie nie będą obfitować w przełomowe, motoryzacyjne premiery, ale miłośnicy supersportowych maszyn znajdą kilka ciekawych "eksponatów"

Takich jak wytężona Agera R na przykład. Napędzające ją, podwójnie turbodoładowane, 5-litrowe V8 rozwija abstrakcyjną moc 1115 KM oraz nie mniej szalone 1200 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To jeśli do zbiornika zatankujemy E85. Na zwykłym paliwie auto oddaje we władanie kierowcy "zaledwie" 940 KM i 1100 Nm momentu.

Producent nie zdradził na razie osiągów ekstremalnej odmiany Agery, ale opony - specjalnie stworzone dla tego auta w laboratorium Michelina - pozwalają podróżować z prędkościami dochodzącymi do 420 km/h. Być może wystarczy powiedzieć, że Koenigsegg dysponuje mocą zbliżoną do piekielnie szybkiego Veyrona , ale waży od niego o całe 500 kg mniej.

Nadwozie "erki", zbudowane w większości z kompozytów, jest tak sztywne, że dach stał się elementem zbędnym. Dlatego też, szczęśliwi właściciele tego potwora będą mogli w pogodne dni cieszyć się jazdą z wiatrem we włosach. Producent przygotował także - we współpracy ze znaną firmą Thule - dach, będący jednocześnie aerodynamicznym schowkiem na narty. Nie mamy wątpliwości, że w takim aucie można z powodzeniem gonić zimę.

Zapraszamy do galerii Agery R .

ZOBACZ TAKŻE:

Czy Koenigsegg zdetronizuje Bugatti?

Konfigurator Agery on-line

Ferrari - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.