Salon Genewa 2011 | Opel Zafira Tourer Concept

Do uroczystego otwarcia drzwi salonu genewskiego zostało tylko kilka dni. Producenci spieszą się więc z zajawianiem swoich, dotychczas trzymanych jeszcze w tajemnicy, premier. Wczoraj Opel ujawnił pierwsze zdjęcia otwartej Astry, dziś możemy zajrzeć do wnętrza zwiastuna nowej Zafiry

Obecna generacja niemieckiego minivana obecna jest na rynku od 2005 roku. Nic więc dziwnego, że Opel postanowił zaproponować klientom coś nowego. Mimo iż ze stylistycznego punktu widzenia ze swoim poprzednikiem niewiele ma wspólnego, już na pierwszy rzut oka widać z jakiej marki autem mamy do czynienia. Pas przedni niemal żywcem przeniesiony został z Opla Ampery , a charakterystyczne przetłoczenia boczne oraz wysoko umieszczone tylne lampy przywodzą na myśl nową generację Astry. Auto prezentuje się naprawdę świeżo i jak na rodzinnego minivana, całkiem zadziornie.

Ale konstruktorom nie chodziło o stworzenie dużego auta o pseudosportowej duszy. Twórcom zależało na tym, by koncepcyjna - a później także seryjna - Zafira była dla konkurencji wzorem w dziedzinie komfortu.

To urzeczywistnienie naszego pomysłu na zamknięcia luksusowego salonu w nadwoziu samochodu. Salon to miejsce do którego pragnie się uciec, w którym pragnie się wypocząć, w którym po prostu pragnie się przebywać. Te same wrażenia chcemy zaoferować w naszym minivanie, czyniąc z niego salonkę na czterech kołach, w której kierowca i pasażerowie chcą spędzać czas - przekonuje Mark Adams, wiceprezes Opla odpowiedzialny za stylistykę

Koncepcyjna Zafira rozpieszczać ma pasażerów znakomitej jakości materiałami, ustawną kabiną i przeszklonym wnętrzem. Pod maską prototypu pracuje natomiast turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,4 l.

Zapraszamy do galerii Zafiry Tourer Concept .

 

ZOBACZ TAKŻE:

Kolejna Astra z Gliwic

Odświeżony Opel Astra z Gliwic | Galeria

Opel Zafira - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.