Czy to nowe logo Skody?

Skoda nieoficjalnie przedstawiła nowe logo, które wkrótce znajdzie się na produkowanych przez nią autach

O przygotowaniach Czechów do zmiany znaku firmowego pisaliśmy już kilka tygodni temu (zobacz pierwsze wizualizacje nowego logo Skody ), a dzisiaj mówił o tym Jacek Balkan w Motodzienniku .

Jak informuje Wyborcza.biz , nowe logo zaprezentowano podczas zamkniętej konferencji dla dealerów. Skoda pisemnie zobowiązała jej uczestników do milczenia pod groźbą wysokiej kary, ale media podjęły się rekonstrukcji nowego znaku firmowego.

Nowe logo Skody ma być prostsze od obecnego - również przedstawia wpisaną w okrąg skrzydlatą strzałę, ale różni się barwą i tłem. Strzała będzie teraz srebrna, a nie zielona, i znajdzie się na czarnej, a nie białej powierzchni. Zniknie również napis Skoda Auto. Nowa, uniwersalna kolorystyka z pewnością lepiej będzie współgrać z różnymi odcieniami lakierów.

Nowe logo rzeczywiście jest bardziej dynamiczne i w wydaniu chromowanym bardziej eleganckie. Wobec dotychczasowego jest o klasę wyżej - twierdzi jeden z uczestniczących w konferencji dealerów, cytowany przez czeskie media.

Odświeżony znak firmowy Skody zostanie zaprezentowany podczas salonu samochodowego w Genewie . Jak Wam się podoba wizualizacja logotypu? Zapraszamy do głosowania w naszym sondażu i obejrzenia galerii zdjęć "nowożytnych" modeli Skody .

Historia logo Skody

Skąd indiańska strzała w logo Skody? W XIX wieku Emil Škoda podróżował po Ameryce Północnej. Jego przewodnikiem był wierny Indianin, którego profil zdobił później ścianę biura Škody. 15 grudnia 1923 roku zarejestrowano dwa znaki towarowe, wykonane właśnie na podstawie obrazu. Wkrótce pojawiły się one na lokomotywach i samochodach z Pilzna.

Dlaczego Polacy nie lubią Skody?

Skoda Fabia i Octavia w nowych, rodzinnych wersjach

Skoda Fabia - ogłoszenia

Nowe logo Skody:
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.