Motocykliści dopięli swego

Dobre wieści dla właścicieli jednośladów. W nowym sezonie, za przejazd autostradą A4 Kraków-Katowice zapłacą na bramkach dwa razy mniej niż do tej pory - informuje "Dziennik Polski"

Taką deklarację złożyli przedstawiciele Stalexport Autostrada Małopolska, koncesjonariusza płatnego odcinka. Choć na razie jest to tylko obietnica, wszystko wskazuje na to, że można traktować ją całkowicie poważnie.

Obniżenie opłat dla motocyklistów jest ponoć odpowiedzią firmy na nową inicjatywę Ministerstwa Infrastruktury, które przygotowało projekt rozporządzenia dotyczącego stawek za przejazd autostradami budowanymi za pieniądze z budżetu państwa. W jednym z punktów znalazła się propozycja, by za przejazd motocykliści płacili o połowę niższą stawkę niż właściciele samochodów osobowych. Za każdy przejechany kilometr kierowcy aut zapłacą 20 gr., właściciele jednośladów - dwa razy mniej.

Bez wątpienia duży wpływ na planowane obniżenie stawek miały zakrojone na szeroką skalę protesty właścicieli jednośladów oraz petycje wysyłane przez nich do Ministerstwa Infrastruktury.

Jeśli Stalexport nie wycofa się ze swojej obietnicy, za przejazd płatnym odcinkiem A4 Kraków-Katowice motocykliści zamiast 16 płacić będą 8 zł.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

W 67 dni dookoła Australii - BMW Multiexpedition Australia 2011

Motocykl z silnikiem V6

Motocykle Ducati - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.