Salon Genewa 2011 | Audi A3 w wersji sedan

Audi udostępniło szkice jednej ze swoich genewskich nowości - czterodrzwiowej odmiany A3

Przy okazji Audi oficjalnie potwierdza, że sedan ma być czwartym wariantem trzeciej już generacji modelu A3. Nowa, powiększona rodzina kompaktu z Ingolstadt zadebiutować ma w przyszłym roku. Genewski concept mierzy 440 cm długości, 184 cm szerokości i tylko 139 cm wysokości i jak zapewniają przedstawiciele firmy, wersja produkcyjna powinna zachować te proporcje.

Mimo iż Audi zaprezentuje małego sedana w Genewie, na europejskim rynku nie spodziewa się wcale rekordowej sprzedaży modelu. Czterodrzwiowe A3 powstało z myślą o klientach z Ameryki Północnej, Rosji oraz Chin, którzy bardziej cenią sobie ten typ nadwozia.

Jak to zwykle bywa w przypadku salonowych premier, studyjne A3 sedan do ułomków nie należy. Pod maskę prototypu trafił turbodoładowany silnik o pojemności 2,5 l - taki sam, jaki napędzał koncepcyjne Audi Quattro zaprezentowane podczas ubiegłorocznego salonu w Paryżu. Również w tym przypadku moc rozdzielana jest na wszystkie cztery koła, z tą jednak różnicą, że zamiast sześciostopniowej skrzyni manualnej, nowy prototyp wyposażono w siedmiostopniową, dwusprzęgłową przekładnię S tronic.

Bartosz Sińczuk

Salon Genewa 2011 - premiery samochodów

Audi RS3. Nareszcie!

Audi RS3 Sportback | Wideo

Audi A3 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.