Nowa Honda Civic | Galeria

Stonowana i oszczędna - oto nowa Honda Civic sedan i coupe w wersji amerykańskiej. Europejski sedan prawdopodobnie będzie różnić się od swojej siostry zza Oceanu jedynie szczegółami

Dziewiąta generacja Civica idzie w ślady poprzedniczki (zobacz historię i zdjęcia wszystkich generacji Hondy Civic ). Karoseria tu i ówdzie zyskała nowe przetłoczenia, deska rozdzielcza jest teraz bardziej zorientowana na kierowcę, a całość ma wdzięczne dla oka proporcje. Japończycy nie próbują jednak ukrywać podobieństwa do aktualnej generacji - jej dotychczasowi właściciele łatwo odnajdą się w nowym Civicu (czytaj test Hondy Civic 1.8 sedan ).

Obejrzyj test wideo Hondy Civic Type-R .

Między przednie koła - przynajmniej na rynku amerykańskim - trafiać będzie jeden z trzech silników. Podstawowy benzyniak o pojemności 1,8 litra generuje 140 koni i współpracuje z 5-biegowym automatem. Średnie zużycie paliwa wynosi 6 l/100 km, ale w wersji HF spada do 5,7 l/100 km. Co kryje się za tymi dwiema literami? Honda Civic HF, podobnie jak Hybrid, może pochwalić się poprawioną aerodynamiką karoserii i systemem ECO Assist, wspomagającym kierowcę podczas oszczędnej jazdy.

Civic Hybrid zużywa średnio 5,2 l/100 km - o 0,5 l/100 km mniej niż hybrydowy wariant poprzedniej generacji. Jego zespół napędowy stanowi połączenie 1,5-litrowego silnika benzynowego i motoru elektrycznego o łącznej mocy 110 koni. Moment obrotowy trafia do przednich kół za pośrednictwem przekładni CVT, a energia elektryczna magazynowana jest baterii litowo-jonowych.

Na czele gamy stanie Civic Si, napędzany 2,4-litrowym benzyniakiem o mocy 200 koni i maksymalnym momencie obrotowym 231 Nm, połączonym z 6-biegową skrzynią ręczną. Ten wariant zużywa średnio 7,6 l/100 km, o 0,4 l/100 km niż poprzednia generacja z podobnym motorem.

Kolejne informacje na temat nowego Civica Honda ujawni za kilka tygodni. Jeszcze wiosną pierwsze egzemplarze trafią do amerykańskich salonów. Z niecierpliwością czekamy jeszcze na dane i zdjęcia wersji 5-drzwiowej.

Honda Civic na nowy sezon

Honda Civic GT - TEST WIDEO

Honda Insight 1.3 IMA - test wideo

Honda Civic - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.