Rusza Rajd Lotos

Dziś oficjalna inauguracja sezonu rajdowego 2011. Przez dwa dni sceną dla 7. Rajdu Lotos - Baltic Cup będą Kaszuby. Jednak początek ścigania zaplanowano w sercu Gdańska. W samo południe rozpoczęło się badanie kontrolne, o godz. 17.30 zaplanowana jest uroczysta prezentacja załóg, a pół godziny później prolog. Wszystko w hali Ergo Arena

Organizatorem 7. Rajdu Lotos - Baltic Cup jest Automobilklub Orski. Zawody rozegrane będą jako inauguracyjne rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Rajdowego Pucharu Polski. Do udziału w rywalizacji zgłosiły się  64 teamy - 38 w RSMP i 26 w RPP. Wśród nich są aktualni Mistrzowie Polski Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran. To oni na trasie pojawią się będą z numerem 1. W ciągu prawie trzech dni, zawodnicy do pokonania będą mieli 554 km, z czego 151 km na odcinkach specjalnych.

Dziś prolog

Jeśli chodzi o dzisiejsze ściganie, to będzie bardzo krótko, ale niezwykle szybko i widowiskowo. Przed załogami spektakularny prolog wewnątrz hali Ergo Arena w Gdańsku. Do przejechania będzie 750metrów. Jak podkreślają organizatorzy, po raz pierwszy w Polsce, superoes rajdu odbędzie się w takim właśnie miejscu. Popisom rajdowców, które rozpoczną się o godz. 18. 00 towarzyszyć będą pokazy ekstremalnej jazdy w wykonaniu quadów, motocykli i gokartów. Aby uczestniczyć w tym wydarzeniu, trzeba zaopatrzyć się w bilet: - normalny - 50zł, ulgowy - 30zł, rodzinny - osoba dorosła 30zł+ dzieci po 5zł. Wejście do miasteczka rajdowego i na OS-y kosztuje 10zł. Jednocześnie zakup biletu na prolog rajdu upoważnia do bezpłatnego wejścia do "rally city" i na płatne odcinki specjalne podczas rajdu.

Tym, którzy nie zdecydowali się na uczestnictwo w 7. Rajdzie Lotos - Baltic Cup w roli aktywnych kibiców, polecamy śledzenie wyników zawodów "na żywo". Umożliwia to specjalna platforma stworzona przez firmę Subaru oraz jej partnerów. Wejście przez www.subaru.pl . Korzystanie z serwisu jest bezpłatne.

Co dziś na 7. Rajdzie Lotos Baltic Cup?

Hala Ergo Arena Gdańsk-Sopot Badanie kontrolne BK-1 18 lutego 2011r. - piątek, godz. 12.00 - 16.00 Ceremonia startu honorowego 18 lutego 2011r. - piątek, godz. 17.30 Prolog rajdu RSMP - 18 lutego 2011r. - piątek, godz. 18.00

ZOBACZ TAKŻE:

Kajto w Subaru od Makinena

Rajd Lotos otwiera sezon!

Ford Focus - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.