Salon Genewa 2011 | Hyundai i40, czyli nowe premium?

Kompaktowy i30 odniósł spory sukces na rynku europejskim. Czy większy, rywalizujący w klasie średniej i40 równie skutecznie podgryzie niemiecką i japońską konkurencję? W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia nowego modelu

Hyundai i40 jest dziełem centrum projektowego w Rüsselsheim i jak zapewnia producent został stworzony od podstaw z myślą o wymagającym, europejskim kliencie. Auto ma być prekursorem nowego, stworzonego przez Hyundaia "segmentu" modern premium . Zaliczałyby się do niego auta, które w wyjątkowo przystępnej cenie oferują klientowi wysoką jakość produktu oraz zaawansowane rozwiązania techniczne. Na liście wyposażenia standardowego i40 mają się znaleźć m.in. składane i podgrzewane fotele z przodu i z tyłu, podgrzewana kierownica czy automatyczny system wykrywania i usuwania pary wodnej z przedniej szyby. Nowy Hyundai ma również zaskakiwać wysoką jakością materiałów użytych w kabinie.

Auto kusić ma klientów także szeroką gamą ekonomicznych silników. Jedną z dostępnych jednostek będzie diesel o pojemności 1,7 l, emitujący zaledwie 113 g CO2 na każdy przejechany kilometr.

Hyundai i40 trafi do salonów w czerwcu. Producent nie podał jeszcze sugerowanej ceny nowego modelu. W Genewie Hyundai przedstawi wyłącznie wersję kombi. Na premierę sedana będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

ZOBACZ TAKŻE:

Genewa 2011 | Najmocniejszy Hyundai w historii

Sonata rzuca wyzwanie hybrydom

Hyundai Sonata - ogłoszenia

Więcej o: