Rajd Lotos otwiera sezon. Wielkie ściganie już w najbliższy piątek!

W piątek popołudniu oficjalnie ruszy rywalizacja w tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski i Rajdowym Pucharze Polski. Sezon zainauguruje 7. Rajd Lotos - Baltic Cup, który swą bazę będzie miał w hali Ergo Arena w Gdańsku. Do udziału w zawodach zgłosiły się 64 załogi. W ciągu prawie trzech dni, zawodnicy do pokonania będą mieli 554 km, z czego 151 km na odcinkach specjalnych

Eliminacja inaugurująca rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Rajdowego Pucharu Polski rozpocznie się w piątek (18 lutego). Najpierw, o godz. 17.30 zawodnicy zaprezentują się podczas ceremonii startu honorowego pod halą Ergo Arena. Pół godziny później, wystartują w prologu. Popisową jazdę odbędą na odcinku o długości 750 metrów.

Po raz pierwszy w Polsce Super OS rajdu odbędzie się wewnątrz hali. Ponadto w czasie otwarcia rajdu przewidujemy 30 minut ekstremalnej jazdy w wykonaniu quadów, motocykli i gokartów - zapowiada Lech Orski, dyrektor 7. Rajdu Lotos - Baltic Cup.
W hali Ergo Arena będzie zlokalizowany Park Serwisowy oraz Miasteczko Rajdowe. Zawodom rajdowym towarzyszyć będą dodatkowe imprezy oraz wystawy, automaty do gry i catering - wylicza prezes Automobilklubu Orskiego.

Kto pojedzie?

Do udziału w 7. Rajdzie Lotos - Baltic Cup zgłosiły się 64 załogi: 38 w RSMP i 26 w RPP. Z numerem pierwszym na trasę wyruszą Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran, którzy zaprezentują się w Subaru Imprezie N16 i w barwach Dynamic Rally Team. Z dwójką pojadą Michał Sołowow i Maciej Baran Fordem Fiestą S2000. Numer trzeci otrzymał Mitsubishi Lancer Evo V Tomasza Kuchara i Daniela Dymurskiego. Kolejni na liście zgłoszeń są Maciej Rzeźnik, Michał Bębenek, Łukasz Habaj i Zbigniew Staniszewski. Gdański rajd to również come back dla Tomasza Czopika. Zobaczymy go w Mitsubishi Lancerze Evo IX z numerem 8. Wbrew wcześniejszym doniesieniom, na trasie Rajdu Lotos nie zobaczymy Bryana Bouffiera. Trzykrotny Mistrz Polski wycofał zgłoszenie z tej eliminacji.

Jeśli chodzi o listę drugoligową, rozpoczyna się ona od numeru 101. Jej czołówkę tworzą Mariusz Nowocień, Radosław Raczkowski, Rafał Maliński, Oskar Bigus, Andrzej Krawczyk i Piotr Kalinowski. Pierwsi trzej pojadą w Hondach Civicach, a trzej ostatni w Oplach Astrach. Przemysław Żabka, który otrzymał nr 104 zaprezentuje się w Lancerze Evo IX.

Jaki program?

Poważna rywalizacja na rajdowych odcinkach rozpocznie się w sobotę, tuż po godz. 9-tej. Jako pierwsi na trasę wyruszą zawodnicy z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a niecałą godzinę po nich oesy przejadą teamy z Rajdowego Pucharu Polski. Program ścigania podczas pierwszego etapu obejmuje dwie sekcje o łącznej długości oesów ok. 77km. Do pokonania będą Łebno (13,7 km), Kętrzyno (8,85 km) i Linia (14,95 km).

W niedzielę załogi na trasę wyruszą tak samo wcześnie, jak poprzedniego dnia. Dwukrotnie zmierzą się z odcinkami Przodkowo (11,25 km), Kartuzy (13,09 km) i Szemud (13,3 km). Tego dnia poznamy też zwycięzców pierwszych tegorocznych rajdowych eliminacji. Spodziewać się ich należy ok. godz. 15-tej na mecie pod Ergo Areną.

Program 7. Rajdu Lotos Baltic Cup Badanie kontrolne BK-1 18 lutego 2011r. - piątek, godz. 12.00 - 16.00 Ergo Arena Gdańsk-Sopot Ceremonia startu honorowego 18 lutego 2011r. - piątek, godz. 17.30 Ergo Arena Gdańsk-Sopot Prolog rajdu RSMP - 18 lutego 2011r. - piątek, godz. 18.00 Ergo Arena Gdańsk-Sopot Otwarcie parku serwisowego 19 lutego 2011 r. - sobota, godz. 06.00 Ergo Arena Gdańsk-Sopot Start rajdu RPP - 19 lutego 2011 r. - sobota, godz. 09.00 RSMP - 19 lutego 2011 r. - sobota, godz. 08.00 Ergo Arena Gdańsk-Sopot Rozdanie nagród RPP - 19 lutego 2011 r. - sobota, godz. 16.45 RSMP - 20 lutego 2011 r. - niedziela, godz. 15.00 Meta Rajdu, Ergo Arena Gdańsk-Sopot

Lista zgłoszeń do RSMP (kliknij, aby powiększyć)

Lista zgłoszeń do RPP (kliknij, aby powiększyć)

Szczegółowy harmonogram (kliknij, aby powiększyć)

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Focus RS500 | Test wideo

Nowy Focus RS - hybryda 4x4?

Ford Focus - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.