Focus RS z "klekotem"

Ford Focus RS z silnikiem diesla? Bardzo możliwe. Szefowie firmy widzą same plusy tego rozwiązania

Wiele wskazuje na to, że następna generacja sportowego Focusa będzie dostępna w wersji z silnikiem wysokoprężnym. W rozmowie z portalem Autoblog UK szef sprzedaży Forda w Wielkiej Brytanii John Wellsman przekonywał, że pomysł ten wbrew pozorom ma same zalety. Przyniesie korzyści nie tylko firmie, ale i klientom, którzy od dawna zastanawiali się nad kupnem RS-a, ale przerażały ich koszty użytkowania sportowego auta.

RS z silnikiem diesla sprawdzą się doskonale. Koszty użytkowania najmocniejszego Focusa są bardzo wysokie, szczególnie gdy podliczymy wydatki na paliwo. Wersja wysokoprężna pomogłaby zniwelować tę niedogodność - zapewniał Wellsman

Szefowie Forda bacznie obserwują konkurencję, która coraz chętniej wkłada pod maski najbardziej sportowych kompaktów silniki wysokoprężne. Jak się okazuje, klientów nie odstrasza charakterystyczny klekot dochodzący spod maski, a idea sportowego auta z dieslem nie wywołuje u nich dysonansu. Ford jest zatem przekonany, że i on nie straci na tym posunięciu, a dzięki wersji wysokoprężnej Focus RS ma szanse stać się prawdziwym, rynkowym hitem. Co Wy na to?

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Focus RS500 | Test wideo

Nowy Focus RS - hybryda 4x4?

Ford Focus - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.