Polak będzie się ścigał w Moto2

Łukasz Wargala, 27-latek z Zielonej Góry, wystartuje w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw świata klasy Moto2, będącej przedsionkiem królewskiej kategorii MotoGP

Będzie pierwszym Polakiem w motocyklowej Grand Prix  - nazywanej Formułą 1 na dwóch kołach, od blisko czterdziestu lat. Ostatnim i jedynym Polakiem na podium w MŚ był poznaniak, Ryszard Mankiewicz, trzeci w Grand Prix Jugosławii i siódmy w klasyfikacji generalnej klasy 125ccm w roku 1969. Wargala będzie korzystał z podwozia japońskiej marki Moriwaki, która rok temu, wspólnie z Hiszpanem Tonim Eliasem, sięgnęła po mistrzostwo świata Moto2.

Podczas liczącego siedemnaście rund sezonu, zawodnicy Moto2 rywalizować będą na torach wyścigowych na całym świecie. Zmagania rozpoczną się dwudziestego marca od nocnego wyścigu przy sztucznym oświetleniu na torze Losail w Katarze, zaś zakończą szóstego listopada w hiszpańskiej Walencji. To właśnie tam, w dniach 10-12 lutego, Wargala po raz pierwszy testował swój nowy motocykl.

Zielonogórzaninem opiekować się będzie hiszpańska ekipa G22 kierowana przez Pablo Nieto, byłego zawodnika Grand Prix i syna legendy wyścigów motocyklowych, trzynastokrotnego mistrza świata Angela Nieto. Zespołowym partnerem Polaka będzie 23-letni Włoch, Raffaele De Rosa.

Jestem bardzo szczęśliwy, że dostąpiłem zaszczytu bycia pierwszym Polakiem w motocyklowej Grand Prix od blisko czterdziestu lat. To dla mnie ogromny zaszczyt, ale także wielkie wyzwanie. Postaram się reprezentować Polskę jak najlepiej, ale nie mam złudzeń. Wiążę z Moto2 wielkie nadzieje, jednak najpierw czeka mnie dużo nauki i to właśnie na niej skupię się w tym roku, bez presji walki o wysokie miejsca. Moto2 i MotoGP to najwyższa liga jeśli chodzi o wyścigi motocyklowe, o czym przekonały mnie pierwsze testy. Aby walczyć w czołówce trzeba perfekcyjnie znać tory i rozumieć się z motocyklem. Na szczęście mam u swojego boku fantastyczną ekipę z Pablo Nieto na czele oraz motocykl zdolny do wygrywania. - czytamy stronie Wargala.pl

Przed startem sezonu planowane są oficjalne prezentacje zespołu w Warszawie i Madrycie oraz kolejnych pięć dni testowych na torach w portugalskim Estoril oraz hiszpańskim Jerez de la Frontera.

ZOBACZ TAKŻE:

Ducati Desmo | Galeria

Motocykl z silnikiem V6

Motocykle Ducati - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.