Ken Block na nowy sezon | Wideo

Starty w elitarnym serialu WRC i Rally America, udział w zawodach cyklu X-Games, kręcenie kolejnej części kultowej Gymkhany i kilka tajnych projektów. Kena Blocka czeka bardzo pracowity i pełen wrażeń rok

Poprzedniego sezonu Block nie zaliczy raczej do wyjątkowo udanych. Nie szło mu w WRC, a szanse na ostateczny sukces w Rally America przekreśliły częste awarie samochodu. Amerykanin tryska jednak optymizmem i wierzy, że ten rok dostarczy mu wiele radości.

Rok 2011 będzie dla mnie i dla ekipy Monster World Rally Team bardzo ważny. Weźmiemy udział w większej liczbie rajdów WRC (łącznie 9 rund), ruszamy z Gymkhana World Tour, powalczymy w letnich X-Games, będziemy kręcić Gymkhana 4 i wystartujemy w kilku innych około-rajdowych wydarzeniach. W planach mamy też kilka tajnych projektów. Jestem wielkim szczęściarzem, że jest mi dane brać w tym udział. To będzie wspaniały rok! - przekonuje Amerykanin

A wszystko to za kierownicą nowej Fiesty. Zgodnie z najnowszymi przepisami FIA, 2-litrowy silnik musiał zostać zastąpiony jednostką o pojemności 1,6 litra. Wysilony, turbodoładowany EcoBoost Forda rozwija moc 300 KM i 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego, które na wszystkie koła rozdzielane są za pośrednictwem sześciostopniowej, sekwencyjnej skrzyni biegów.

Pierwszy tegoroczny start Block ma już za sobą. Niestety, otwierający nowy sezon WRC Rajd Szwecji nie poszedł mu najlepiej. Amerykaninowi udało się co prawda dojechać do mety, ale w klasyfikacji generalnej zajął dopiero 14 miejsce. Otrzymał za to prestiżową nagrodę Colin's Crest Award. Wyróżnienie to przyznawane jest za najdłuższy skok na słynnej hopie oesu Vargasen. Block i Gelsomino polecieli na odległość 39 metrów! Lot nie zakończył się może pięknym telemarkiem, ale akurat w tej konkurencji nie ma punktów za styl.

Zapraszamy na prezentację nowej rajdówki Blocka, film z zimowych testów oraz wywiad z amerykańskim kierowcą.

 
 
 

ZOBACZ TAKŻE:

"Kenny from the block" w Escorcie | Wideo

Śnieżne Subaru Kena Blocka

Ford Fiesta - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.