Salon Genewa 2011 | Abarthy na wybiegu

Na targach w Genewie warto się pokazać. Nawet jeśli jest się "tylko" fabrycznym tunerem. Jednym z gości prestiżowego salonu będą więc sportowe maluchy spod znaku skorpiona. Co przygotowali przedstawiciele Abartha?

Na stoisku tunera światowe debiuty mieszają się będą z wypróbowanymi modelami. W świetle jupiterów będzie można podziwiać m.in. Abartha 695 "Tributo Ferrari" - po raz pierwszy wystawionego w kolorze niebieskim Abu Dhabi i szarym Titanium. Jest to najszybsza drogowa wersja pięćsetki w historii, będąca owocem współpracy pomiędzy fabrycznym tunerem Fiata i Ferrari. Limitowana seria specjalna dostępna jest na rynku od lipca i ma już na swoim koncie ponad 1000 zamówień.

Kolejnym "okazem" będzie pikantna wersja 500-ki w wersji cabrio. Jak zapewnia tuner, Abarth 500C spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem klientów. Do dziś sprzedało się około 1800 egzemplarzy otwartego malucha. Firma, zachęcona sukcesem handlowym pakietów tuningowychh (jedna na trzy "pięćsetki" modyfikowana jest przy użyciu oficjalnego pakietu tuningowego), prezentuje nowe pakiety "esseesse" przygotowane dla Abartha 500C właśnie.

Prestiżowa scena Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie będzie także okazją do wprowadzenie na rynek 5-biegowej, manualnej skrzyni w Abarth 500C w połączeniu z silnikiem 1.4 T-Jet o mocy 135 KM. Pozwoli to Abarthowi 500C rozszerzyć ofertę o manualną przekładnię, która trafi w gust użytkowników preferujących ten typ zmiany biegów. W ofercie pozostanie oczywiście automatyczna skrzynia "competizione" z funkcją zmiany biegów za pomocą manetek umieszczonych przy kierownicy.

Ozdobą stoiska tunera będzie także model Formuły Aci-Csai-Abarth, który w tym roku wziął udział w mistrzostwach zarezerwowanych dla tego jednoosobowego bolidu. Auto wyprodukowane przez Tatuus posiada nadwozie z włókna węglowego, silnik FPT Racing 1,4 Fire Turbo (180 KM) oraz z sekwencyjną, 6-stopniową skrzynią biegów. Jest to następca kategorii Formula Azzurra, która w 2005 r. dała początek przedsięwzięciu Csai "Young Drivers Project".

Salon Genewa 2011 - premiery samochodów

Hamman i H&R | Abarth 500

Romeo Ferraris Abarth 500 Monza

Fiat 500 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.