Kobiety płacą mniej za OC i AC?

Młode kobiety, które do tej pory płaciły znacznie mniej od mężczyzn za ubezpieczenie auta, od przyszłego miesiąca będą zmuszone wykładać na ten cel takie same kwoty jak panowie. Wszystko z powodu decyzji UE, która praktyki towarzystw ubezpieczeniowych uznała za dyskryminujące dla mężczyzn - informuje "Daily Telegraph"

Od lat firmy ubezpieczeniowe uznawały, że młode kobiety są grupą, która jest znacznie mniej skłonna do powodowania stłuczek i wypadków. Stoi też za tym statystyka - jak podaje "Daily Telegraph", młodzi mężczyźni dziesięć razy częściej niż kobiety są sprawcami wypadków, a dwadzieścia pięć razy częściej łamią przepisy drogowe. W efekcie w Wielkiej Brytanii średnia kwota ubezpieczenia auta dla kobiety poniżej 22. roku życia wynosi 1682 funty, a dla mężczyzny to ok. 2750 funtów.

Jednak wkrótce te różnice znikną, gdyż - jak informuje brytyjska prasa - w marcu Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Strasburgu powinien uchwalić, że takie praktyki są dyskryminujące dla mężczyzn. Eksperci uważają, że w rezultacie stawki ubezpieczenia płacone przez kobiety mogą się nawet podwoić, podczas gdy dla mężczyzn niewiele spadną.

- Te zmiany będą miały ogromny wpływ na cały rynek - komentuje Simon Douglas z towarzystwa ubezpieczeniowego AA.

"Daily Mail" dodaje, że w ostatnich latach składki ubezpieczeniowe dla kobiet rosły w bardzo szybkim tempie, ponieważ zaczynają one jeździć jak mężczyźni i w efekcie popełniają coraz więcej wykroczeń. W ostatnich latach średnia wysokość składki dla kobiet wzrosła o 18,2 proc., a dla mężczyzn o 11,9 proc.

ZOBACZ TAKŻE:

Więcej informacji gospodarczych znajdziecie na stronach portalu Wyborcza.biz

Policja podgląda nas za pomocą kamer

Coraz więcej nowych alkomatów

Fiat Panda - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.