Robert Kubica za dwa dni opuści OIOM

Robert Kubica pozostanie na oddziale intensywnej terapii jeszcze przez dwa dni z powodu badań, którym musi zostać poddany - poinformowano w biuletynie medycznym, wydanym w szpitalu w Pietra Ligure. Co najważniejsze, stan kierowcy określono jako dobry

W poniedziałek rano stacja TVN 24 powołując się na wypowiedź dziewczyny Roberta Kubicy poinformowała telewidzów, że zarówno stan fizyczny, jak i psychiczny polskiego kierowcy F1 pogorszył się, dlatego też zostanie on dłużej niż początkowo zakładali lekarze na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej W oficjalnym biuletynie medycznym lekarze z Pietro Liguri zdementowali tę plotkę, zdementował ją też portal F1.pl

- Stan ogólny Roberta Kubicy jest dobry. Kubica pozostanie na intensywnej terapii jeszcze dwa dni, po to, by przeprowadzić kompletne badania i aby uniknąć kolejnej zmiany oddziału przed ostatnią operacją - głosi komunikat lekarski.
- Obraz kliniczny jest na tyle zadowalający, że pozwala na zaplanowanie ostatniej operacji chirurgicznej (łokieć) na najbliższą środę - podkreślono w biuletynie.

Następne informacje mają zostać ogłoszone we wtorek.

26-letni Kubica, jedyny polski kierowca startujący w Formule 1, doznał poważnych obrażeń 6 lutego w wypadku na trasie rajdu samochodowego Ronde di Andora w Ligurii.

ZOBACZ TAKŻE:

Więcej o Robercie Kubicy w specjalnym serwisie Sport.pl

25 lat napędu 4Matic - GALERIA

Mercedes klasy C - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.