Salon Genewa 2011 | BMW ActiveE

Pięć godzin ładowania i 200 km zasięgu. Takie jest elektryczne BMW ActiveE, które zadebiutuje podczas targów w Genewie

Concept tego auta została pokazany już rok temu, teraz jednak to już produkcyjna wersja tego modelu. BMW podobnie jak inni producenci, na początek planuje wyprodukować zaledwie 1000 takich samochodów. Do ich napędu wykorzystano silnik elektryczny o mocy 125 kW i maksymalnym momencie 250 Nm. To wystarcza, aby rozpędzić "jedynkę" od 0 do 100 km/h w 9 s. Maksymalna prędkość to 145 km/h.

Podczas optymalnego użytkowania auta, litowo-jonowe baterie pozwalają przejechać nawet 200 km. Kolejne ładowanie jest możliwe ze zwykłej sieci domowej i trwa pięć godzin.

Czym równi się ActiveE od zwykłej "jedynki"? Przede wszystkim brakiem rury wydechowej i charakterystycznym wybrzuszeniem na masce, które znamy już z X6 ActiveHybrid.

BMW waży 1800 kg i mieści czterech pasażerów oraz 200 litrów bagażu. W porównaniu do modelu napędzanego "zwykłym" silnikiem, prototyp otrzymał specjalne felgi z lekkich stopów, opony o niskim oporze toczenia i dodatkowe wskaźniki na desce rozdzielczej, informujące o stanie baterii.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW szykuje M1

BMW 135i - test

Samochody: BMW 116 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.