"Cars" najlepszy wśród magazynów

Zdaniem jurorów branżowego miesięcznika "Press" magazyn "Cars" jest najlepszym tytułem motoryzacyjnym w Polsce. Na podium znaleźli się także "Top Gear" i Classic Auto". Takie tytuły jak "Auto-Moto" czy "Auto Motor i Sport" w rankingu zajęły dalekie pozycje

"Press" (styczeń 2011) pod uwagę wziął miesięczniki o tematyce ogólnomotoryzacyjnej notowane w ZKDP (Związku Kontroli Dystrybucji Prasy). W zestawieniu obok laureatów znalazły się także "Automobilista", "Auto-Moto", "Auto Świat Poradnik" i "Auto Motor i Sport".

Do jury zaproszono siedmiu przypadkowych mężczyzn z grupy docelowej magazynów motoryzacyjnych, którzy każdy tytuł oceniali w siedmiu kategoriach (tematyka, jakość tekstów, przydatność, wygląd, prestiż, relacja cena/oferta, siła przyciągania).

Zwycięzcę, który ma najmniejszy staż na rynku (pierwszy numer ukazał się pod koniec sierpnia 2010) chwalono za ciekawe informacje, dobre proporcje między fachowością a hobbistycznym podejściem do tematu, atrakcyjną niesztampową okładkę a także czytelną prezentację danych technicznych. Jurorzy skrytykowali pismo za zbyt obszerny dobór tematów, brak osobnego działu o technice a także wpadki grafików. Mimo to pismo zdobyło 8,5 pkt.

Drugi na podium, "Top Gear", zebrał pochwały za prezentacje niedostępnych samochodów, obecność na łamach gwiazd programu telewizyjnego, atrakcyjna cenę i hobbystyczne podejście do tematu. Jurorom nie spodobała się zbyt agresywna grafika, obecność działu  o modzie, pozostawiający niedosyt dział o samochodach popularnych oraz górując nad informacjami emocje. Łącznie przyznano 8,3 pkt.

Trzecie, wąsko sprofilowane pismo dla miłośników klasycznych aut - "Classic Auto", najlepsze opinie zebrało za dobrze rozwinięty dział prawny i poradnik kupującego. Skrytykowane zostało jednak za słabą szatę graficzną, ciężkostrawne i długie artykuły, brak własnego stylu oraz słabe fotografie. Nie przeszkodziło to jednak, by zdobyć 7,6 pkt.

Poza podium znalazły się:

"Automobilista" - 7,2 pkt.

"Auto-Moto" - 7,2 pkt.

"Auto Świat Poradnik" - 7 pkt.

"Auto Motor i Sport" - 6,9 pkt.

Biorąc pod uwagę wyniki sprzedaży (ZKDP) zestawienie popularności magazynów motoryzacyjnych wygląda zupełnie inaczej. Z najświeższych danych za październik wynika, że najchętniej kupowany jest "Top Gear" i "Auto Świat Poradnik". Dopiero trzeci jest "Cars", a daleko w tyle "Classic Auto" (patrze tabela).

Źródło: ZKDP

Czy zgadzacie się z jurorami magazyny "Press"? Jakie miesięczniki Waszym zdaniem są najlepsze? Zapraszamy do sondażu. W naszym rankingu umieściliśmy nie tylko tytułu notowane w ZKDP, ale także inne o tematyce motoryzacyjnej, które ukazują się na naszym ryku: "KMH", "V12" .

Głosuj na Samochód Roku 2011 Moto.pl

Ustaw dziecku limit prędkości - WIĘCEJ

Chrysler Voyager - ogłoszenia

Najlepszy Polski miesięcznik motoryzacyjny to?
Więcej o:
Copyright © Agora SA