Mach7 Falcon - Sokół z Michigan

Firma Mach7 Motorsports zajmowała się do tej pory tuningowaniem amerykańskich, sportowych aut. Teraz chce produkować własny supersamochód

Falcon - bo tak ochrzczono maszynę - zadebiutował w przedprodukcyjnej formie podczas styczniowych targów w Detroit. Pierwszy "seryjny" egzemplarz powinien być gotowy ciągu kilku najbliższych miesięcy. Czego możemy się spodziewać?

Auto dostępne będzie w kilku smakach. Podstawowa odmiana Falcona napędzana będzie silnikiem LS3 znanym z Chevroleta Corvette . V8 o pojemności 6,2 litra oferować będzie moc około 500 KM, a jeśli to nie wystarczy za dopłatą tuner uzbroi jednostkę w "gadżety" wyciskające dodatkowe konie. Dostępna będzie także znacznie potężniejsza, wyjściowa odmiana "Sokoła" z 640-konnym, mechanicznie doładowanym LS9. Nie wiemy, jakimi osiągami auto będzie mogło się pochwalić, ale Corvette ZR1 z tym samym silnikiem rozpędza się do setki w czasie 3,4 sek.

A Falcon ma być od niej znacznie lżejszy. Dzięki nadwoziu wykonanemu w całości z włókna węglowego oraz szerokiemu zastosowaniu aluminium, gotowe do drogi auto ważyć ma zaledwie 1290 kg. W jak najpełniejszym wykorzystaniu potencjału drzemiącego pod maską pomagać ma regulowane zawieszenie KW oraz potężne, sześciotłoczkowe zaciski hamulcowe.

Rocznie Mach7 chce produkować 15 egzemplarzy swojego supersamochodu. Do końca tego roku powstanie ich jeszcze 13. Ceny gotowego auta będą zaczynać się od około 200 tys. dolarów.

Zapraszamy do galerii .

ZOBACZ TAKŻE:

Camaro posłuży w Indianapolis 500

Płomienny finał Chevroleta Corvette | Wideo

Chevrolet Corvette - ogłoszenia

Więcej o: