Auto Jetsonów może być Twoje

Pamiętacie amerykańskie auta koncepcyjne z połowy ubiegłego wieku z charakterystycznymi dachami "bubbletop"? Oto kolejny przykład retro-futurystycznego krążownika. Krążownika, który może należeć do Was!

Wbrew pozorom nie jest to jednak futurystyczny projekt z lat pięćdziesiątych. "Beatnik" to całkiem świeże dzieło Gary'ego Fioto z Chop It Kustom, pasjonata amerykańskiej motoryzacji. Do budowy nietuzinkowej maszyny wykorzystano nadwozie Forda z 1955 roku, zmodyfikowaną platformę Lincolna Town Car z 1998 roku oraz dziesiątki innych części z najróżniejszych amerykańskich modeli wyprodukowanych w ubiegłym wieku.

W pierwszej chwili - między innymi przez skojarzenia z popularnym serialem animowanym - pojazd może sprawiać wrażenie delikatnego słodziaka. To jednak tylko pozory. Przez otwór w masce na świat spogląda small-block Chevroleta o pojemności 5,7 l. Wypolerowana na lustro widlasta ósemka rozwija moc 400 KM.

Prace na autem trwały trzy lata. Od premiery w 2005 roku "Beatnik" zgarnął kilkanaście prestiżowych nagród. Obecny właściciel liczy, że uda mu się za niego zainkasować kwotę około 200-300 tys. dolarów.

Jak Wam się podoba? Zapraszamy do galerii .

ZOBACZ TAKŻE:

Detroit 2011 | Parada premier

Detroit 2011 | Focus na prąd

Ford Kuga - ogłoszenia

Więcej o: