Amerykanie nie lubią Diesli!

Zobacz, jakie auta królują na amerykańskich drogach dziś, a jakie będą najbardziej popularne za 10 lat

J.D. Power opublikował bardzo ciekawe statystyki dotyczące amerykańskiego rynku. W USA nadal rządzą samochody z benzynowymi silnikami. Aż osiem na dziesięć sprzedawanych samochodów było wyposażonych właśnie w taką jednostkę. Co ciekawe, w całej puli znalazło się tylko 2,6 proc. samochodów z silnikami Diesla. Taki sam procent Amerykanów zdecydował się na hybrydę. Resztę stanowią auta z grupy flex-fuel.

Pokuszono się również o oszacowanie tych statystyk na 2020 rok. J.D. Power mówi, że wtedy udział samochodów z silnikami benzynowymi spadnie do 71,5 proc. Klienci częściej będą wybierać auta napędzane etanolem (10 proc.) oraz hybrydy, które przyciągną 9,5 proc klientów. Z tych samych statystyk wynika, że za 10 lat tylko jeden procent Amerykanów zdecyduje się na zakup auta w pełni elektrycznego.

Trudno się z tym zgodzić! O ile 10 proc. hybryd wydaje się całkiem rozsądną wartością, to 1 proc. samochodów elektrycznych jest mało prawdopodobnym scenariuszem. Przecież już teraz samochody eklektyczne cieszą się stale rosnącą popularnością (czytaj tutaj ), a już wkrótce na rynku pojawią się przystępne cenowo "wtyczkowozy" dla Kowalskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan Leaf Samochodem Roku 2011! - ZOBACZ TUTAJ

Jeśli Volt odniesie sukces... - ZOBACZ TUTAJ

Mercedes C-klasa - ogłoszenia

Więcej o: