Ferrari zaprezentowało nowy bolid

Zespół Ferrari jako pierwsza ekipa Formuły 1 przedstawił swój bolid na sezon 2011. Podczas uroczystości w Maranello kibicom został zaprezentowany model F150, którego nazwa wywodzi się od obchodzonej niedawno 150 rocznicy zjednoczenia Włoch

W bolidach, w których ścigać się będą Felipe Massa i Fernando Alonso wprowadzono szereg zmian. Powrócono do regulowanych tylnych skrzydeł oraz stosowania systemu KERS. Zgodnie z nowymi przepisami zrezygnowano z kanału F-duct i podwójnych dyfuzorów.

Zmiana dotychczasowego projektu była najbardziej ukierunkowane na rozwój aerodynamiki - tłumaczył dyrektor techniczny włoskiej drużyny Aldo Costa. - Nie ma już podwójnego dyfuzora i kanału F-duct. Kierowcy już nie będą mogli zmieniać aerodynamicznych ustawień bolidu. Podwozie nie będzie miało żadnych dziur. To fundamentalne zmiany - powiedział Costa.

- Tylne skrzydło będzie ruchome, dzięki czemu kierowcy będą mogli wyprzedzać bolidy jadące przed nimi, a w kwalifikacjach używać ich do własnych potrzeb. Wraca też KERS, którego rozmiary zwiększyliśmy. Oprócz tego technicy zmienili projekt rozkładu wnętrza bolidu - dodał.

W zeszłym sezonie ekipa Ferrari zajęła tylko trzecią lokatę. Przed kolejnym, we włoskim zespole doszło również do zmian personalnych. Nazwa - F150 wywodzi się od obchodzonej niedawno 150 rocznicy zjednoczenia Włoch. Po raz pierwszy Fernando Alonso i Felipe Massa swoje nowe maszyny będą mogli sprawdzić podczas testów w Walencji, które odbędą się na początku lutego.

W poniedziałek swoje bolidy mają zaprezentować zespoły Lotusa , Saubera i Renault .

ZOBACZ TAKŻE:

Gwiazdy na lodzie

Formuła 1 rusza na tory

Ferrari - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.