Toyoty i Lexusy do serwisów

1,7 mln Toyot i Lexusów z całego świata trafi do serwisów z powodu problemów z układem paliwowym. W Europie problem dotyczy 135 tys. Avensisów i 10 tys. Lexusów

Kolejna akcja serwisowa Toyoty to ciąg dalszy kampanii, mającej na celu poprawę wizernku firmy. Japończycy chcą być postrzegani jako producent aut najwyższej jakości.

Przyczyną ogłoszenia akcji serwisowej jest prawdopodobieństwo przedwczesnego zużycia przewodu paliwowego lub zaworu regulacyjnego pompy paliwowej, w wyniku którego może incydentalnie wystąpić nieszczelność układu i pęknięcia, a w przypadku Lexusów - wyciek paliwa.

Zjawisko dotyczy wyłącznie samochodów kilkuletnich. Problem zdiagnozowano w kilkudziesięciu autach na terenie Japonii podczas rutynowych inspekcji technicznych. Na terenie Europy nie odnotowano żadnego podobnego zgłoszenia. Nie zaobserwowano także żadnych przypadków wymagających nagłej interwencji. - podaje Toyota Motor Poland.

Łącznie kampanią objęto 1,7 mln aut na świecie, w tym 355 tys. Lexusów (IS 250/350, GS 300/350). W Europie problem dotyczy 135 tys. Avensisów z lat 2000-2008 (wersje benzynowe o pojemności 2 i 2,4 litra), wyprodukowanych w brytyjskiej fabryce w Burnaston, oraz 10 tys. Lexusów.

Do polskich placówek na bezpłatną wymianę części wezwanych zostanie ok. 6,6 tys. właścicieli Avensisów 1. i 2. generacji.

Tesla zrobi elektryczną RAV4 - WIĘCEJ

Toyota RAV4 2.2 D-Cat 180X - TEST I WIDEO

Toyota RAV4 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.