Śmierć Zondy! | Galeria Pagani Huayra

Nowa kreacja marki Pagani nosi imię starożytnego boga wiatru. Za jej kabiną pasażerską drzemie 700-konny potwór od AMG. Huayra nie nastręcza mu wiele wysiłku - waży tylko 1350 kg

O przecieku dotyczącym nowego modelu pisaliśmy tutaj. Dziś Pagani ujawnił oficjalne informacje i zdjęcia swojego supersamochodu. Tutaj znajdziecie galerię, a tutaj - pierwszy film wideo.

Huayra nie wygląda równie surowo jak Zonda, jednak śmiałe kształty detali biorą tu górę nad bryłą karoserii i wymagają przyzwyczajenia. Auto mierzy 4,6 m długości, 2,04 m szerokości i 1,17 m wysokości, a rozstaw osi wynosi 2,8 m. Pod unoszonymi drzwiami kryje się wnętrze wykończone z atencją godną miliona euro, czyli szacowanej ceny modelu.

Forma traci na znaczeniu przy silniku nowego Pagani. 700-konny, podwójnie turbodoładowany potwór od AMG liczy 6 litrów pojemności i dwanaście cylindrów w układzie widlastym. Maksymalny moment obrotowy 1000 Nm trafia na koła tylnej osi za pośednictwem sekwencyjnej, 7-biegowej skrzyni.

Producent nie pochwalił się jeszcze osiągami Huayry, ale przy masie własnej 1350 kg nie trzeba się o nie martwić (rozkład masy 44:56).

Zonda w hołdzie dzielnym pilotom | Wideo

Jak Zonda biła rekord Nurburgringu? | Wideo

Autotrader.pl - ogłoszenia motoryzacyjne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.