Camaro posłuży w Indianapolis 500

Kolejny raz specjalna edycja Chevroleta Camaro SS Convertible będzie służyć jako oficjalny samochód prowadzący wyścigi Indianapolis 500. Pierwszy z 50 egzemplarzy w niedzielę trafił pod młotek i osiągnął cenę 225 tys. dolarów

Indianapolis 500 to wyścig rozgrywany co roku w ostatnią niedzielę maja na amerykańskim torze Indianapolis Motor Speedway. Zawodnicy zmagają się na dystansie 500 mil (200 okrążeń).

Camaro SS Convertible to dwudziesty drugi Chevrolet i siódme już Camaro wybrane do poprowadzenia zmagań w Indianapolis 500. Rocznic jednak nie koniec. Zarówno Chevy, jak i wyścig obchodzą w tym roku setne roku.

Camaro w roli samochodu bezpieczeństwa odznacza się białym lakierem nadwozia Summit White, podkreślonym pomarańczowymi pasami i elementami graficznymi na drzwiach. Z karoserią koresponduje wnętrze, wykończone pomarańczową skórą. Na zagłówkach przednich foteli wytłoczono logo Indy 500. Kolorystyka auta zbliżona jest do Camaro Indy Pace Car 1969, którego repliki stały się jednymi z najbardziej popularnych modeli Camaro w świecie kolekcjonerskim.

Pierwszy z 50 samochodów Komitetu Obchodów Indianapolis 500 trafił na licytację samochodów klasycznych Barrett-Jackson Scottsdale i osiągnął cenę 225 tys. dolarów. Dochód z aukcji trafił na rzecz Fundacji Davida Fostera, której celem jest udzielanie pomocy rodzinom z dziećmi wymagającymi przeszczepu organów wewnętrznych. Szczęśliwy nabywca odbierze wóz podczas inauguracji wyścigów i będzie mógł uczestniczyć w uroczystej paradzie, uświetniającej otwarcie imprezy.

Camaro pojawi się na torze 29 maja.

Marcin Sobolewski, źródło: Chevrolet

75 lat Chevroleta Suburbana - GALERIA

BMW z silnikiem od... Corvette - WIĘCEJ

Chevrolet Corvette - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.