Lotus Evora na służbie

"Ciężkonodzy" kierowcy w Wielkiej Brytanii mają nowego wroga. Lotus wypożyczył miejscowej policji autostradowej Lotusa Evorę

Sportowiec przyozdobiony w charakterystyczną, zielono-niebieską szachownicę i uzbrojony w przepisowego koguta do końca stycznia strzegł będzie porządku na brytyjskich drogach. Ale auto to nie jedyny prezent jaki brytyjska policja otrzymała od Lotusa. Producent postanowił też dodatkowo przeszkolić funkcjonariuszy z CMPG (Central Motorway Police Group) na zamkniętym torze. Instruktorzy nauczą policjantów jak w swojej pracy efektywnie i bezpiecznie wykorzystać cały potencjał drzemiący w sportowym aucie.

A tego Lotusowi nie brakuje. Nowy strażnik brytyjskich autostrad napędzany jest 280-konnym V6 o pojemności 3,5 l. 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego pomaga osiągnąć pierwszą setkę w czasie 4,9 sek. i podróżować z prędkościami dochodzącymi do 270 km/h.

Kierowcy lubiący jazdę z pedałem gazu wciśniętym w podłodze będą mogli nieco odetchnąć dopiero w lutym. Evora nie trafi bowiem w szeregi brytyjskiej drogówki na stałe. Policja będzie testować auto tylko do końca stycznia.

ZOBACZ TAKŻE:

Świąteczna galeria nowych Lotusów

Mieszczuch Lotusa w 2013 roku

Lotus - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.