Fabia Monte Carlo na cześć sportowych sióstr

Wraz z nadchodzącym Rajdem Monte Carlo linia modelowa Fabii poszerzy się o specjalną wersję Monte Carlo, uzbrojoną w sportowe zawieszenie

Fabia Monte Carlo po raz pierwszy pojawi się podczas Rajdu Monte Carlo. Fabia S2000, jej rajdowa siostra, ma koncie nie lada sukcesy: czwarte miejsce w swojej kategorii podczas debiutu w 2009, oraz drugie, trzecie i piąte miejsca w roku 2010.

Edycja trafi do salonów z okazji 110. rocznicy obecności Skody w motorsporcie. Czarne dodatki z dachem i kloszami lamp na czele, połączone z czerwonym lakierem, dodają stonowanej karoserii Fabii nieco dynamicznego charakteru. Efektu dopełniają 16-calowe alufelgi Comet. O kilka dyskretnych zmian Czesi pokusili się również w kabinie, dostępnej w czarnej lub czerwono-czarnej tonacji. Fabia Monte Carlo ma sportowe fotele, kierownicę, gałkę zmiany biegów i rękojeść hamulca ręcznego obszyte skórą z czerwonym ściegiem oraz metalowe nakładki na pedały.

Skoda Fabia Monte CarloSkoda Fabia Monte Carlo Skoda

Wyposażenie wnętrza bazuje na wersji Style. Model dostępny będzie z benzynowymi silnikami 1.4 16V (85 KM) i 1.2 TSI w dwóch wersjach mocy (85 i 105 KM) oraz turbodieslem 1.6 TDI (90 i 105 KM). Wszystkie Fabie Monte Carlo będą wyposażone w ręczne skrzynie biegów.

Oficjalna premiera Skody Fabii Monte Carlo nastąpi podczas wiosennego salonu samochodowego w Genewie. Model trafi do sprzedaży już w lutym br.

Skoda Superb - test wideo

Dlaczego Polacy nie lubią Skody? - ZOBACZ TUTAJ

Skoda Fabia - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.