Nowa Kia Rio

Koreański koncern nie daje wytchnienia swoim konkurentom i regularnie ujawnia informacje o kolejnych nowościach. Tym razem Kia opublikowała pierwsze oficjalne szkice nowej generacji modelu Rio

Nowy model będzie dłuższy, niższy i szerszy niż obecnie oferowany. Nowe proporcje mają pomóc w skuszeniu docelowej grupy odbiorców, czyli jak czytamy w materiałach prasowych: "osób w wieku od 25 do 49 lat, otwartych na świat i cieszących się życiem".

"Samochód segmentu B tak atrakcyjny jak nowe Rio, z kabiną zorientowaną na kierowcę i szerokim wyborze wyposażenia ma dużą szansę przekonać nabywców do siebie. Nowa Kia Rio to kolejny "ważny krok naprzód" w rewolucji designu firmy Kia, spodziewamy się więc jeszcze większego zainteresowania niż w przypadku obecnie oferowanego modelu." - mówi Soon-Nam Lee, dyrektor światowego marketingu w Kia Motors Corporation.

Jeśli wierzyć oficjalnym szkicom, nowe Rio rzeczywiście będzie dużo atrakcyjniejsze od poprzednika. Ale czy aż w takim stopniu jak na ujawnionych ilustracjach? Raczej wątpliwe. Szczególnie jeśli przypomnimy sobie szpiegowskie zdjęcia częściowo zamaskowanego auta, które od jakiegoś czasu trafiają do sieci.

Jak naprawdę wyglądać będzie mała Kia przekonamy za dwa miesiące. Rio zadebiutuje podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie. Nie ma jeszcze decyzji czy i kiedy samochód oferowany będzie na rynku polskim.

ZOBACZ TAKŻE:

Detroit 2011 | Parada premier

Detroit 2011 | Kia KV7 Concept

Kia Rio - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.